Звіт про узагальнення пропозицій (зауважень), що надійшли під час проведення громадського обговорення щодо перейменування вулиць в населених пунктах Веснянської територіальної громади

Дата: 15.03.2024 08:54

Відповідно до розпорядження сільського голови від 29 грудня 2023 року № 89-р «Про проведення громадського обговорення щодо перейменування вулиць на території Веснянської територіальної громади»   29 грудня 2023 року на офіційному веб сайті Веснянської сільської ради https://vesnyanska-gromada.gov.ua/news/1704193082/ в розділі «Оголошення» оприлюднено інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення з питань перейменування вулиць на території  Веснянської територіальної громади. Відповідно до інформаційного повідомлення запропоновано перейменувати вулиці в населених пунктах Веснянської територіальної громади,  в зв’язку збройною агресією російської федерації відносно України, прагненням відособлення від держави-агресора та позбавлення від найменувань, що вшановують російських діячів та пам’ятні дати, пов’язані з історією російської імперії та СРСР,засудження комуністичного та націонал – соціалістичного тоталітарних режимів в Україні,  а саме:

село Петрово-Солониха

вул. Радгоспна

село Подимове:

вул. Гагаріна

вул. 8 Березня

село Петрівка:

вул. 8 Березня

вул. Гагаріна

вул. Отрадна (приведення до стандартів державної мови)

селище Зелений Яр:

вул.40 –річчя Перемоги;

вул. Жовтнева;

вул. Южна (приведення до стандартів державної мови).

Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подавалися в письмовій формі із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, протягом 60 днів ( з 29.12.2023  по 28.02.2024 включно) з дати опублікування повідомлення про його проведення  на наступну адресу: 57134Миколаївська область, Миколаївський район, селище Весняне, вул. Центральна, 6, або на електронну пошту: e-mail: vesnyne@ukr.net

У період з 29.12.2023 року по 28.02.2024 року до Веснянської сільської ради надійшли наступні звернення:

• колективне звернення від жителів селища Зелений Яр (13 підписів) щодо перейменування вулиці Южна на вулицю Південна,
  • від громадянки Погорелець Вероніки Анатоліївни жительки с-ще Зелений Яр щодо перейменування вулиці Жовтнева на Героїв України.

Усі звернення щодо пропозицій із перейменування вулиць членами комісії взяті за основу.

Інших письмових пропозицій від жителів громади щодо перейменування вулиць не надходило.

Враховуючи вимоги законів України «Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», пункту  4  статті 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»,  комісією  з питань найменування (перейменування) вулиць та інших об’єктів, які містять російське походження підготовлено відповідні пропозиції сільському голові для видачі відповідного розпорядження:

Назва

населеного пункту

Назва вулиці,  яка підлягає перейменуванню

Нова назва вулиці

село Петрово- Солониха

Радгоспна

Сонячна

село Подимове

Гагаріна

Центральна

8 Березня