Про встановлення місцевих податків та зборів на території Веснянської територіальної громади Миколаївського району Миколаївської області

Дата: 15.07.2024 15:40

ВЕСНЯНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

МИКОЛАЇВСЬКОГО РАЙОНУ  МИКОЛАЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

від 12 липня 2024  року                  с-ще Весняне                                               № 1

Про встановлення місцевих                                                           Тридцять сьома сесія

податків та зборів на території                                                      восьмого скликання

Веснянськоїтериторіальної громади

Миколаївського району

Миколаївської області

Керуючись Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VІ  (із змінами),  пунктами 24, 28, 35 частини 1 статті 26, статтями 59, 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», частиною 10 статті 9 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Законом України від 11.04.2023 року № 3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно», Указу Президента України від  06.05.2024  № 271/2024  «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 08.05.2024  № 3684-IX,  з метою подальшого вдосконалення на місцевому рівні системи адміністрування  податків, збільшення потенційних джерел надходжень фінансових ресурсів до доходної частини бюджету територіальної громади, сільська  рада

ВИРІШИЛА:

1. Встановити на території Веснянської територіальної громади Миколаївського району Миколаївської області  з 01.01.2025 року такі місцеві  податки збори:
    • земельний податок;
    • податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
    • транспортний податок;
    • єдиний податок.

1. Затвердити :

2.1.«Елементи обчислення та сплати земельного податку» (додаток 1).

2.2. Встановити ставки земельного податку (додаток 2).

2.3. Пільги для юридичних та фізичних осіб зі сплати земельного податку (додаток 3).

3. Затвердити:

3.1. «Елементи визначення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» (додаток 4).

1. Встановити ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (додаток 5).
    2. Пільги для юридичних та фізичних осіб зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (додаток 6).

4. Затвердити  «Елементи справляння транспортного податку»  (додаток 7).

1.   Встановити ставку транспортного податку з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, з року випуску якого минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова  вартість якого становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

5. Затвердити «Елементи визначення сплати єдиного податку»  (додаток 8);

5.1. Встановити   ставки єдиного податку для фізичних осіб-підприємців,  які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

- для першої групи платників єдиного податку - в розмірі 10 відсотків від прожиткового мінімуму працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (додаток 9);

- для другої групи платників єдиного податку - в розмірі 15 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1січня податкового (звітного) року. (додаток 9).

6. Доручити секретарю сільської ради Соколенко С.М. забезпечити направлення копії цього рішення до Миколаївської ДПІ Очаківського управління ГУ ДФС у Миколаївській області та забезпечити оприлюднення рішення  на офіційному веб – сайті Веснянської сільської ради  за адресою: https://vesnyanska-gromada.gov.ua в  рубриці «Регуляторна політика».

7. Питання не врегульовані даним рішенням регулюються Податковим кодексом України.

8. Встановити, що місцеві податки та збори, встановлені цим рішенням, вводяться в дію з     01 січня 2025 року.

9.Визнати таким, що втрачає  чинність з 01 січня 2025 року рішення  сільської ради  від 29 червня  2023 року № 2 «Про встановлення місцевих   податків та зборів на території Веснянської територіальної громади Миколаївського району Миколаївської області ».

10. Контроль за виконанням  цього  рішення  покласти  на  постійну з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, транспорту, житлово-комунального господарства, земельних відносин, охорони навколишнього середовища та соціального захисту.

Веснянський сільський голова                                           Леонід  МУХАРСЬКИЙ