Звіт щодо здійснення виконавчими органами Веснянської сільської ради державної регуляторної політики у 2023 році

Дата: 05.01.2024 15:03

Протягом 2023 року реалізація державної регуляторної політики виконавчими органами Веснянської сільської ради сільської ради здійснювалась відповідно до правових та організаційних засад, визначених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та в межах наданих повноважень.

Для забезпечення реалізації принципу послідовності та передбачуваності регуляторної діяльності рішенням Веснянської сільської ради від 26 листопада 2022 року № 6 був затверджений План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Веснянської сільської ради на 2023 рік. План діяльності  діяльності оприлюднено на офіційному сайті Веснянської сільської ради https://vesnyanska-gromada.gov.ua в розділу «Регуляторна політика» → «Планування  діяльності з підготовки проектів регуляторних актів».

Всього у 2023 році розробниками регуляторних актів було заплановано підготувати 5 проєктів рішень сільської ради, із них було прийнято                                   1 регуляторний акт, а саме: рішення Веснянської сільської ради від 29 червня 2023 року № 2 «Про встановлення місцевих  податків та зборів на території  Веснянської територіальної громади Миколаївського району Миколаївської області» в частині:

- земельний податок;

- податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

- транспортний податок;

- єдиний податок.

Відповідно три проекти регуляторних актів об’єднані в одному.

Відповідно до Закону України від 11.04.2023 року № 3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» рішення про встановлення місцевих податків та зборів на території Веснянської територіальної громади прийнято без застосування процедур, передбачених Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Протягом 2023 року інші проєкти регуляторних актів не виносились на розгляд сесії сільської ради з урахуванням об’єктивних причин.

Одним з завдань виконавчих органів Весняської  сільської ради при здійсненні державної регуляторної політики у звітному періоді було забезпечення інформаційної відкритості та врахування громадської думки, недопущення прийняття економічно недоцільних, неефективних регуляторних актів.

З цією метою оприлюднювались плани діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів; проєкти регуляторних актів,  регуляторний акт, прийнятий Веснянською сільською радою на офіційному сайті ради https://vesnyanska-gromada.gov.ua в розділі «Регуляторна політика».

Відповідно до Регламенту Веснянської сільської ради, затвердженого рішенням сільської ради від 24.12.2020 року № 1 реалізація державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності покладається на постійну комісію ради з питань бюджету, соціально- економічного розвитку, транспорту, житлово-комунального господарства, земельних відносин, охорони навколишнього середовища та соціального захисту

Реалізація державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності протягом звітного періоду була направлена на забезпечення відповідності регулювання господарських відносин вимогам чинного законодавства та їх вдосконалення, на дотримання принципу збалансованості інтересів суб’єктів господарювання і територіальної громади Веснянської сільської ради.

Станом на 01.01.2024 року у Веснянській сільській раді діє 3 регуляторних акти:

• Правила благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку на території Веснянської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області;
  • Про затвердження Положення про порядок проведення земельних торгів у формі аукціону на території Веснянської сільської ради;
  • Про встановлення місцевих   податків та зборів на території Веснянської територіальної громади Миколаївського району Миколаївської області.

Основними пріоритетами Веснянської сільської ради та її виконавчих органів у 2024 році при забезпеченні та реалізації державної регуляторної політики залишаються:

- неухильне дотримання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»;

- підготовка якісного та ефективного аналізу регуляторного впливу з використанням нової методики як тест малого підприємництва (М-Тест);

- активне залучення представників громадськості до обговорення проєктів регуляторних актів;

- оприлюднення інформації у формі відкритих даних, що сприяє прозорості та відкритості регуляторної діяльності виконавчих органів сільської ради.