Веснянська громада
Миколаївська область, Миколаївський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

План заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року

Дата: 01.05.2023 10:08
Кількість переглядів: 156

У Миколаївській області затверджено План заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року
Події останнього року, зокрема, повномасштабна збройна агресія росії проти, України значно загострила проблеми з якими зіткнулися важливі суспільні групи людей.
Для того, щоб впоратися з наявними викликами, працювати над відновленням України, її фізичного і загалом суспільного простору з ініціативи першої леді України Олени Зеленської прийнята Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року та у квітні цього року затверджено План заходів на 2023-2024 роки з її реалізації.
У свою чергу, у Миколаївській області розпорядженням начальника Миколаївської обласної військової адміністрації від 27.04.2023 № 161-р затверджено заходи щодо виконання плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
Основні заходи щодо створення безбар’єрного простору в Миколаївській області спрямовані на:
▫️ проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар'єрності об'єктів фізичного оточення та послуг для осіб з інвалідністю;
▫️ проведення широкої інформаційно-просвітницької кампанії для працівників державних та комунальних установ, організацій, професійних спільнот та громадськості на всіх рівнях щодо політики безбар'єрності та недискримінації;
▫️ здійснення заходів щодо забезпечення доступності медичних послуг для осіб з порушенням слуху;
▫️ підвищення рівня інформаційної обізнаності ветеранів та членів їх сімей щодо забезпечення їх прав;
▫️ забезпечення доступу осіб з інвалідністю до інтернету;
▫️ забезпечення доступності отримання послуг психологічної підтримки ветеранам, внутрішньо переміщеним особам, особам, які постраждали від насильства;
▫️ забезпечення розвитку соціальної послуги для підтриманого проживання осіб з інвалідністю, осіб похилого віку;
▫️ впровадження системи переходу від військової служби до цивільного життя;
▫️ забезпечення розвитку гендерно чутливого простору в закладах охорони здоров’я;
▫️ захист прав жінок і чоловіків, осіб з інвалідністю, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту;
▫️ підвищення рівня якості надання освітніх послуг у закладах освіти для осіб з особливими освітніми потребами;
▫️ забезпечення сприяння повній продуктивній зайнятості та реалізації здібностей особистості в трудовій діяльності тощо.
Також відбулось громадське обговорення проєкту Плану заходів з реалізації Стратегії створення безбар’єрного простору до 2030 року в Миколаївській області на 2023-2024 роки, де присутні окреслили завдання та заходи проєкту плану, закцентували на проблемних питаннях та запропонували шляхи їх вирішення.
💬«Реалізація Плану зі створення безбарʼєрного простору, ініційованого Оленою Зеленською, допоможе створити в області рівні та доступні умови для всіх. Комплексний підхід до подолання бар'єрів сприятиме створенню на Миколаївщині середовища, у якому буде комфортно всім», - зазначив начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.
Нагадаємо, що наразі Уряд своїм розпорядженням від 25.04.2023 № 372-р затвердив План заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року.
У межах реалізації планується проведення 472 заходів, до яких залучено 20 міністерств. План спрямований на створення безбар'єрного простору в усіх сферах життя людей.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь